TR - EN - BG
 • İĞNEADA
  İĞNEADA

  İğneada, Kırklareli ili Demirköy İlçesine bağlı bir sahil beldesidir. İstanbul'a 250 km, Kırklareli'ne 97 km ve Edirne'ye 165 km uzaklıkta olan İğneada'nın nüfusu 2000 yılı verilerine göre 2215' dir.

 • LONGOZ
  LONGOZ

  Longoz

 • BİYOSFER PROJESİ
  BİYOSFER PROJESİ

  Yıldız Dağları’nda doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 • TERMİK SANTRAL
  TERMİK SANTRAL

  Termik Santral

 • MEDYA ODASI
  MEDYA ODASI

  Longozu Koru hakkında medyada, basında çıkan tüm materyalleri bulabilirsiniz

 • DESTEKLERİNİZ
  DESTEKLERİNİZ

  Longozu Koru projesi için desteklerinizi bekliyoruz...

-
-
-
İğneada'ya Termik Santral Yapılmaması için Ankara'da Girişimler Devam Ediyor

SANTRAL DİRENİŞİ ANKARA'DA DEVAM ETTİ

KESİMOĞLU: SANTRALE KESİNLİKLE KARŞIYIZ. YAPILMAMASI İÇİN DEMOKRATİK HER PLATFORMDA NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ.”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED Komisyonunun İğneada Beğendik'te kurulması planlanan termik santralle ilgili Ankara'da düzenlediği toplantıda Kırklareli'yi temsil edenler santralin yapımına karşı olma iradelerini bir kez daha ortaya koydu.

Bakanlık ÇED Komisyonunun toplantısı 2 Kasım Cuma günü Çevre ve Orman Bakanlığında ÇED Komisyonu Genel Müdürünün başkanlığında gerçekleşti.

Diğer bakanlıklarının temsilcileri ile santrali kuracak firmanın yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıya Kırklareli'yi temsilen CHP Kırklareli Milletvekilleri Mehmet S. Kesimoğlu ve Turgut Dibek, İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, İl Genel Meclisinin bir temsilcisi ve avukatlar katıldı. İğneada'dan doğrudan sorumlu olan Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dış İşleri Bakanlığının hiçbir yetkilisinin toplantıda olmaması dikkati çekti.

Firma yetkililerinin proje ile ilgili bilgi verdiği toplantıda Kırklareli'ni temsil eden heyet santralin bölgelerine yapılmasını istemediklerini net bir biçimde ortaya koydular.

Toplantının ardından Kırklareli'nin 2 milletvekili Kesimoğlu ve Dibek ile İğneada ve Demirköy Belediye Başkanları Işık ve Yavuz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'la görüşerek Bakanı santralin doğuracağı sonuçlarla ilgili bilgilendirdi ve kendisinden santralin İğneada'ya yapılmamasını istedi. Toplantıda söz alan CHP Kırklareli Milletvekili Kesimoğlu'nun şöyle konuştuğu öğrenildi: "Biz bölge halkının temsilcileri olarak ilimizde termik santral yapılmasına kesinlikle karşıyız. Bunun önüne geçmek için başta bölgemizde ve TBMM'de olmak üzere demokratik her platformda ne gerekiyorsa ne gerekiyorsa yapacağız."

Paylaş
SESSİZ KALMA!
DESTEK VER!
veya
 
 
   
 
DESTEKLEYENLER
3573
 
 • Damla Avcı
  42 gün
 • Murat Güler
  87 gün
 • Songul Güngör Dilan
  123 gün
 • deniz koloğlu
  129 gün
 • Zurab Jumakulyyev
  134 gün
@LongozuKoru